PIAŢA VOLANTĂ DIN CARTIERUL TINERETULUI A FOST DESCHISĂ

Începând de vineri, 3 iulie, piaţa volantă din cartierul Tineretului, a fost dată spre folosinţă celor care doresc să-şi vândă produsele în condiţii proprii.
Astfel, piaţa ţărănească de fructe şi legume amplasată vizavi de supermarketul din cartierul Tineretului este destinată exclusiv producătorilor şi va fi deschisă în fiecare zi de vineri, sâmbătă şi duminică.
Piaţa volantă este o iniţiativă a municipalităţii venită în urma mai multor solicitări ale cetăţenilor din Giurgiu şi a fost amenajată de Administraţia Domeniului Public şi Privat.
Producătorii interesaţi de desfăşurarea activităţii de comerţ în acel spaţiu pot depune cereri, urmând să le fie puse la dispoziţie tarabe din fibră de sticlă şi mese de plastic. Totodată, aceştia vor dispune de apă potabilă şi de spaţii conforme.

Ultima modificare: 21.09.2022 – 14:06 de către

Anteriorul S-A ÎNCHEIAT PRIMA ETAPĂ A DEZINSECȚIEI AERIENE ÎMPOTRIVA ȚÂNȚARILOR